Шановні батьки!

Ви, звичайно ж, хочете, щоб ваша дитина виросла розумною, розвинутою та успішною людиною.Та чи можна цього очікувати, якщо вона не читатиме книг?

20 кроків, щоб Ваша дитина читала:

1. Читайте вголос вашій дитині щодня.

Що Вам це дасть:- це стимулює уяву дитини та підвищує її загальне розуміння про те, що відбувається навколо неї;- діти, яким читають, виростають людьми, що люблять книжки;- це ідеальний шлях, щоб підготувати Вашу дитину до школи.

2. Читайте книжки, що вам обом подобаються та які вас обох цікавлять.

Що Вам це дасть:- підтримується увага Вашої дитини;- її перший досвід у читанні буде позитивним;- Ви не будете ставитись до читання своїй дитині як до господарської роботи.

3. Будьте самі «зразковим читачем»

Що Вам це дасть:- діти люблять імітувати дорослих, і часто вдають, ніби читають, ще до того, як вони насправді навчаться читати;- діти, які часто бачать, як їхні батьки читають, часто самі стають читачами, і доходять висновку, що читання – це нормальна щоденна діяльність.

4. Читайте та обговорюйте усі книжки, які Ваша дитина читає у школі.

Що Вам це дасть:- Ви зможете перевірити її читацькі навички і допомогти у вирішенні будь-яких проблем, з якими вона може зіштовхнутися;- Ваша дитина буде почуватись безпечною, знаючи, що ви читаєте ту саму книгу, що й вона.

5. Заохочуйте дитину розвивати свої інтереси і хобі та впевніться, що це пов‘язано з читанням додаткової літератури.

Що Вам це дасть:- Ваша дитина буде зацікавлена в тому, що Вона читає, і тому читання не виглядатиме, як господарська робота;- хобі та інтереси допоможуть розвинути дитячу зацікавленість.

6. Хваліть свою дитину та показуйте їй, що Ви пишаєтесь тим, що вона добре читає або закінчила читати книгу.

Що Вам це дасть:- це підвищить відчуття власної гідності Вашої дитини та навчить її асоціювати позитивні відчуття з читанням на навчанням;- Ваша дитина наслідує Вас і дивиться на Вас знизу вгору, тому їй буде важливим Ваше схвалення;- важливо, щоб дитина була задоволена собою, коли вона читає – це надихне її на досягнення кращих результатів.

7. Завжди говоріть зі своєю дитиною про різні речі та відповідайте на її запитання.

Що Вам це дасть:- це допоможе кращому розумінню дитиною оточуючого світу та розвине її когнітивні навички;- інформування дитини може розвинути її зацікавленість та бажання негайно дізнатись більше про світ з книжок.

8. Купуйте книжки для себе та робіть це так, щоб Ваша дитина про це знала.

Що Вам це дасть:- Ваша дитина зрозуміє, що читання не є господарською роботою і такою, що вона змушена робити;- зростання у «книжковому» середовищі допоможе Вашій дитині побачити, що читання – це частина щоденного життя.

9. Зробіть зі своєї дитини творця книги.

Що Вам це дасть:- це хороший шлях зробити Вашу дитину емоційно прив‘язаною до її книжок.- розмальовування та декорування книги може бути веселою забавою для вас обох, а Ваша дитина навіть може створити спеціальну закладку для запису книжок, які прочитала.

10. Для маленької дитини купіть буквар та магніти з буквами на холодильник.

Що Вам це дасть:- це допоможе познайомити дитину з алфавітом ще в ранньому віці.- це справді цікаво: доклавши мінімум уяви, Ви зможете створити прості та різноманітні ігри.

11. Стимулюйте Вашу дитину вимовити її власне ім’я.

Що Вам це дасть:- Ваша дитина матиме особливий інтерес до цього, адже це стосуватиметься особисто її.- Доведено, що ми є найсприятливішими тоді, коли перебуваємо в центрі уваги.Ми найкраще вчимося тоді, коли наша увага захоплена, а всі ми любимо говорити про себе!

12. Читайте «логічні» історії зі своєю дитиною.

Що Вам це дасть:- елементи, що повторюються в дитячих історіях, легкі для розуміння та повторення дітьми.- ритмічність та музикальність повторювальних елементів подобаються маленьким дітям та допомагають утримувати їхню увагу;- маленьким читачам подобається передбачати, про що йтиметься в історії.

13. Інколи Ви можете залучити інших людей до читання вголос Вашій дитині. До прикладу, це можуть бути бабусі та дідусі, друзі чи інші члени родини.

Що Вам це дасть:- це є доказом того, що усі люблять читати;- читання може стати об‘єднуючим елементом.

14. Влаштовуйте ''не електронні'' ночі з вимкненим комп'ютером та мобільними телефонами.

Що Вам це дасть:- роблячи що-небудь незвичне, до прикладу: читання разом, гра у веселу вікторину, можна запровадити відпочинок від правил, а отже, сім'я може провести багато корисного часу разом.Намагайтесь зробити так, щоб це не сприймалося, як покарання або господарська робота, а стало чимось таким, на що всі чекають. Пам‘ятайте: найголовніше – правильне сприйняття.

15. Відвідайте з своєю дитиною місцеву бібліотеку і погляньте, які там є книжки для дітей.

Що Вам це дасть:- це познайомить Вашу дитину з новим середовищем, а також з місцем, де зазвичай величезний вибір дитячої літератури;- якщо цей візит принесе Вашій дитині задоволення, вона і надалі ставитиметься до подібних заходів позитивно. Ви навіть можете об‘єднати візит до бібліотеки з якимось приємним для неї заняттям .

16. Купуйте для себе книжки в книгарнях у присутності Вашої дитини.

Що Вам це дасть:- дитина звикне до такого оточення, і я Вам гарантую, що згодом вона потягне Вас у дитячий книжковий відділ!

17. Знайдіть комп'ютерні програми, які заохочують до читання.

Що Вам це дасть:- зазвичай, діти люблять комп‘ютер, тому використання різних засобів та програм з покращання читання може внести зміну в навчальний процес.

18. Перетворіть читання в «пазли» та спробуйте вирішити їх разом.

Що Вам це дасть:- це допоможе здобути дитячу довіру;- розв’язання головоломки – відчутне досягнення. Давайте Вашій дитині призи або подарунки за її здобутки.

19. Розставте багато хороших книжок на найвидніших місцях у Вашому домі.

Що Вам це дасть:- Ваша дитина зрозуміє, що книжки займають важливе місце в домі;- великий вибір різноманітних книжок дасть Вашій дитині більше можливості для набуття нових інтересів.

20. Пошукайте нові дитячі книжки в Інтернеті.

Що Вам це дасть:- в Інтернеті зазвичай продають книжки дешевше, ніж у книжних крамничках;- на книжкових сайтах Ви можете знайти книжкові огляди, а також багато інших книжкових сайтів. Ви також маєте можливість підписатися на освітні сайти, форуми та конференції, оскільки там міститься багато книжкових оглядів та інформація або поради стосовно дитячої письменності загалом.

/Files/images/rozklad__urokv/завантаження.png Українська електронна бібліотека

/Files/images/knopki/logo_ua.png

Кiлькiсть переглядiв: 41

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.